Ексклюзивна й патріотична кераміка в «Українському селі»

07.08.2014
Фото 1

В «Українському селі» працює майстерня гончарства, де відбувається ексклюзивне виробництво гончарних виробів, які можна купити в сувенірній крамничці. Наразі є унікальна можливість придбати свіжий випал авторських гончарних виробів.

Виробництво кераміки – це багатоетапний процес, який складається з приготування сировини, формування, сушки та випалу. З м’якої, пластичної маси, після спікання у печі (температура випалу 960 – 1200 градусів), утворюється міцний, твердий матеріал, який ми назаваємо «кераміка». Це – перший штучний матеріал, що придумала людина.

Глина складається з чотирьох глиноутворюючих мінералів: монтморелоніт, палегороскіт, бентоніт та каолін. Мінеральний склад впливає на технологічні параметри сировини, які ділять кераміку на такі види, як майоліка, фаянс, фарфор. Відрізняються вони температурою випалу, щільністю черепка та спицифікою формування.

Технологія кераміки вважається надзвичайно складною та тривалою, не кожен учень спроможний оволодіти всіма тонкощами ремесла та заслужити почесне звання майстра.

Фото 2 Фото 2 Фото 3

Фото 4 Фото 5 Фото 6